Xiaomi Imilab EC2 - vonkajšia bezpečnostná kamera+gateway CMSXJ11A+CMSXJ11AG

45 hodnotení
 
Akcia Tip Zväčšiť
 
Dostupnosť Vypredané
Bežná cena 114 €
Ušetríte 30 € (–26 %)
Cena 70 € bez DPH
84 €
Značka Xiaomi
Kategória IP kamery
Záruka 24 Mesiacov
Položka bola vypredaná...
 

Xiaomi Mijia CMSXJ11A vonkajšia bezpečnostná kamera (batériová verzia) + gateway (Imilab EC2 Global)

Kamera je urečená pre EU servery/aplikáciu Mi Home. Sploupracuje v jednej aplikácii aj spolu s ďalšími kamerami aj iných modelov Xiaomi a Imilab, ktoré máme v ponuke.

Xiaomi Mijia CMSXJ11A je inteligentná vonkajšia bezpečnostná kamera, ktorú nie je potrebné napájať, má vlastnú batériu, ktorá na jedno nabitie vydrží 3 až 4 mesiace. Upevnenie kamery je taktiež veľmi jednoduché a to buď za pomoci nálepky, ktorá je dostatočné pevná a kvalitná od firmy 3M (je súčasťou balenia) alebo klasickým vyvŕtanim dier do steny. (uchytenie a skrutky sú súčasťou balenia). Ponúka kvalitný Full HD záznam, nočné videnie, detekciu pohybu a ďalšie užitočné funkcie. Spolupracuje s aplikáciou Xiaomi Home.

Hlavné výhody

 • AI – inteligentná detekcia ľudí pre zníženie falošných poplachov
 • PIR Alarm infračervený snímač ľudského tela
 • MicroSD karta do kapacity 64 Gb (7-dňový záznam v slučke)
 • Vodotesnosť s certifikáciou IP66
 • Jednoduché nastavenie pomocou gateway komunikujúcej s aplikáciu Xiaomi Home (aj pre EU region)

Ako to celé funguje?

Gateway alebo aj brána, ktorá je v našom sete súčasťou balenia, je nevyhnutnou súčasťou funkčnosti kamery, samostatne kamera nefunguje, dôvodov je hneď niekoľko:

 • Vykonáva energetickú náročnosť miesto kamery
 • Komunikácia teda prebieha s Vašim smartfónom/tabletom práve cez gateway
 • Úložisko, teda pamäťová karta je umiestnená v bráne, nie v kamere

Výdrž 3 až 4 mesiace na jedno nabitie

Xiaomi IMILAB EC2 využíva pre energeticky náročné operácie práve gateway (bránu), vďaka tomu je zabezpečená taká dlhá výdrž na jedno nabitie, teda samotná kamera je väčšiu času v úspornom režime a “zobúdza sa” akonáhe zbadá pohyb človeka alebo zvuk (podľa nastavenia). Taktiež záznam z kamery v prípade použitia pamäťovej karty je uložený v bráne, keďže pamäťová karta sa dáva do gateway-u, čo má hneď 2 hlavné využitia:

 • V prípade sledovania záznamu z pamäťovej karty sa pripájate len na bránu, tým pádom sa kamera  zbytočne nevybíja a môžete kľudne sledovať záznamy.
 • V prípade, že by niekto chcel ukradnúť kameru, aby sa zbavil dôkazov, tak mu to nepomôže, keďže celý záznam je ukladaný na pamäťovú kartu, ktorá je v gatewayi (bráne),  ktorú môžete mať vo vnútri priestoru.

Čo je to tá Gateway alebo po slovensky brána?

Xiaomi IMILAB EC2 ponúka set kamery + gateway, jej funkncionalitu sme si priblížili v predošlých riadkoch. Samotná brána musí byť napájaná adaptérom, ktorý je samozrejme v balení. Brána a kamera medzi sebou komunikujú, preto je potrebné dodržať odporúčané vzdialenosti pre efektívnu komunikáciu, konkrétne:

 • Vzdialenosť medzi bránou a kamerou do 50 metrov
 • Vzdialenosť medzi bránou a routrom (ak konfigurujeme cez Wifi) do 100 metrov
 • Bránu je možné pripojiť aj cez internetový kábel pre stabilnejšie spojenie, ale nie je to nevyhnutné.

Vzdialenosť medzi kamerou a routrom je nepodstatná, keďže brána tvorí “mostík” a zároveň vďaka nej vieme umiestnenie kamier rozšíriť na dostatočne veľkú plochu.

Kombinácia viacerých kamier na jednu gateway (bránu)

Na jednu bránu je možné pripojiť až 4 kamery IMILAB EC2. Z výroby existujú len tieto možnosti:

 • Set kamera + gateway (ako ponúkame)
 • Len kamera

Všetky ostatné kombinácie sú už len kombinácie predajcov, ako napríklad 4 kamery + 1 gateway. V tomto prípade je to 1x Set kamera + gateway a 3x len kamera. Aktuálne máme v ponuke len Set.

Bránu nie je možné samostatné kúpiť, aj z tohto dôvodu máme momentálne v ponuke len set. Platí taktiež odporúčaná maximálna kapacita úložiska brány 64 Gb, tzn. v prípade 4 kamier na jednu bránu sa toto úložisko delí pre 4 kamery. Odporúčame teda mať tieto brány v zálohe, či už pre prípad rozšírenia lokálneho úložiska mimo cloud, ale taktiež pre prípad zlyhania brány, aby v prípade výpadku brány neostali vypnuté všetky kamery naraz.

Pri väčšom objekte viete vďaka viacerým bránam umiestniť kamery IMILAB EC2 na väčšie vzdialenosti v stovkách metrov. Každá brána je samostatná a v aplikácii zastupuje len kamery pripojené k tejto bráne. Samozrejme takýchto brán môžete mať v aplikácii viac a pomenovať si ich podľa jednotlivých objektov, takže všetky brány viete sledovať na jednom mieste v aplikácii a jednotlivé kamery sledovať po pripojení k jednej z brány.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: