FIBARO Flood Sensor FGFS-101

Neohodnotené
 
Akcia Tip Doprava zadarmo Zväčšiť
 
Dostupnosť Vypredané
Bežná cena 60 €
Ušetríte 9,30 € (–16 %)
Cena 42,25 € bez DPH
50,70 €
Značka Fibaro
Kategória Domové alarmy
Záruka 24 Mesiacov
Položka bola vypredaná...
 

Detailné informácie nájdete na stránkach výrobcu. Kompletné produktové manuály nájdete na https://manuals.fibaro.com/

Najkrajší a najfunkčnejši záplavový senzor

Fibaro Flood Sensor – futuristický dizajn, kompaktné rozmery, a veľa dodatočných funkcií. Fibaro Flood Sensor je jednoducho pozoruhodný! Toto unikátne zariadenie ochrániť vás a vašu rodinu. S pokročilou technológiu a precíznosťou, Fibaro Flood Sensor Vás upozorní v prípade záplavy alebo rýchlej zmeny teploty. Zariadenie ponúka jednoduchú inštaláciu bez pomoci profesionálneho technika. 

Na začiatku bola kvapka vody…

Dizajn zariadenia Fibaro Flood Sensor bol inšpirovaný perfektnou kvapkou vody. Každa jedna kvapka vody, podobne ako moduly systému Fibaro, môže existovať individuálne alebo byť spojené dokopy a tak vytvoriť jednotný a koherentný ekosystém. Tvar kvapky vody vyzerá perfektne a bezchybne, preto tak vyzerá aj kryt senzoru Fibaro. Flood Sensor je vyrobený s dôrazom kladeným na vysokú kvalitu v každom jednom detaile. Jeho dizajn je extrémne účelný a dáva Vám nekonečné možnosti.

fibaro flood sensor gen5

Dokonalosť v každom detaile

Flood Sensor Fibaro je technologicky najpokročilejší, najfunkčnejší, ale aj úžasne estetický záplavový senzor dostupný na trhu. Fibaro Flood Sensor bol vytvorený ako protipovodňový senzor vybavený novou technológiou poskytujúcou bezpečnosť pre vás a vašu rodinu. A to všetko sa uzavrelo v miniatúrnom, kompaktnom kryte

fibaro flood sensor gen5

Senzor sklonu

Zisťuje náklon a pohyb nad 15 stupňov. Taktiež vás upozorní na akýkoľvek pokus o premiestnenie alebo manipuláciu so zariadením.

Alarmová Siréna

Zabudovaná poplachová siréna vám pomôže reagovať rýchlo v prípade povodní, rýchlej zmeny teploty alebo pri pokuse manipulácie so zariadením.

Teleskopické sondy

Fibaro Flood Sensor je jediný na svete, ktorý dokonale pracuje na nerovných povrchoch vďaka zlatým teleskopickým snímačom, ktoré sú dostatočne flexibilné, aby kompenzovali nerovné hladiny povrchu.

Vstupy / Výstupy

Vstupná svorkovnica umožňuje pripojenie externej sondy a inštaláciu snímača na ľubovoľnom mieste. Výstupný terminál umožňuje pripojenie k poplašnému systému.

fibaro flood sensor gen5

Teplotný senzor

Vstavaný snímač teploty môže byť použitý na riadenie podlahového vykurovania alebo môže slúžiť ako senzor požiarneho poplachu detekciou rýchleho nárastu teploty

Napájanie z batérie

Jediná batéria stačí na napájanie snímača po dobu 2,5 rokov (pomocou predvolených nastavení).

Ochrana proti manipulácii

Špeciálne navrhnutý kryt obsahuje tamper tlačidlo, ktoré chráni pred neúmyselným otvorením.

Svetelný vizuálny indikátor

Okrem varovnej sirény vás zariadenie môže upozorniť na hrozbu pomocou farebných variácií zabudovanej diódy RGB.

 

Jeden senzor, veľa možností

Flood Sensor je úplne nekompromisné zariadenie. Môže byť napájaný z batérie alebo pomocou VDC v závislosti od miesta prevádzky. Senzor pracuje na 12 alebo 24 VDC. Vďaka výstupnému terminálu môže byť Fibaro Flood Sensor integrovaný aj s akýmkoľvek poplachovým systémom. Vstupná svorkovnica umožňuje pripojenie externej kontaktnej sondy na použitie snímača povodní na miestach s obmedzenou dostupnosťou.

Káblové alebo batériové napájanie

Senzor zaplavenia môžete napájať pomomcou 12/24 VDC alebo batériou, ktorá vydrží okolo 2,5 rokov.

Integrácia do alarmových systémov

Snímač umožňuje integráciu s takmer akýmkoľvek dostupným káblovým poplachovým systémom na trhu.

S drôtom alebo bez

Snímač umožňuje integráciu s takmer akýmkoľvek dostupným káblovým poplachovým systémom na trhu.

fibaro flood sensor gen5

Dvojitá Tamper ochrana

Fibaro Flood Sensor je krásny, čo ho robí žiaducím pre ľudi aby sa ho chytili a pozreli sa naň bližšie. Akýkoľvek pohyb alebo premiestnenie môže senzoru zabrániť v tom, aby slúžil svojej úlohe, preto bude premiestnenie detekované vďaka zabudovanému detektoru pohybu. Akýkoľvek pokus o jeho otvorenie bude zistený,a správa bude odoslaná aj do hlavného kontroléra. Majte na pamäti, že toto je veľmi dôležité zariadenie, ktoré nesie veľkú zodpovednosť pri ochrane vášho majetku, monitoruje váš domov a pomáha vám rýchlo reagovať.

Zlaté teleskopické sondy

Fibaro Flood Sensor je vybavený tromi ultra citlivými sondami, ktoré sú pokryté 24 karátovým zlatom. Sofistikovaný teleskopický mechanizmus umožňuje umiestnenie snímača na ľubovoľnom mieste, a to aj na nerovnom povrchu. Pozlatenie pokovovaním zabraňuje korodovaniu sond a poskytuje najpresnejšiu detekciu kvapaliny. To všetko vám umožní rýchlo reagovať pri detekcii poruchy.

Kdekoľvek je to potrebné

Je veľmi dôležité rýchlo odhaliť potenciálne hrozby poruchy. S kompaktným rozmerom snímača Fibaro, rôznymi možnosťami napájania a komunikácie s poplachovým systémom vám zaručíme, že bude prvý, kto vie o hrozbe záplavy. Senzor môže byť inštalovaný na ťažko dostupných miestach. Môže pracovať na akomkoľvek mieste, kde potrebujete. Aj keď sa zariadenie nedá nainštalovať v potrebnom presnom mieste, vždy môžete pripojiť káblovú sondu (nie je súčasťou dodávky), aby ste zistili únik aj v ťažko dostupných miestach.

Upozornenie o otvorenom kryte senzora

Z bezpečnostných dôvodov je kryt Fibaro povodňového senzora chránený proti otvoreniu, vypnutiu alebo zničeniu. Zistenie prípadnej neoprávnenej manipulácie spôsobí, že členovia domácnosti budú informovaní prostredníctvom SMS, push alebo e-mailu.

Rýchla reakcia

Hrozba záplav zistená snímačom povodní Fibaro môže mať za následok, že systém Fibaro automaticky reaguje zatvorením dodávky vody, aby sa predišlo poškodeniu. Stačí nainštalovať solenoidový ventil do hydraulického systému. Systém ho bude môcť automaticky ovládať prostredníctvom spínača relé Fibaro, ktorý je k nemu pripojený. Flood Sensor Fibaro v kombinácii so solenoidovým ventilom a modulom reléového spínača znamená zvýšenie bezpečnosti vášho domova.

Vizuálne farebné zobrazenie

Jeden pohľad stačí na to, aby ste zistili, čo sa stalo, vďaka farebnému svetlu. V závislosti od farby zabudovaného LED osvetlenia záplavového senzora, budete vedieť, či senzor detegoval vodu alebo zníženie/zvýšenie teploty. So vstavaným testerom rozsahu Z-Wave môžete ľahko určiť, či miesto, ktoré ste vybrali pre snímač, umožňuje komunikáciu s hlavným ovládačom alebo budete musieť použiť externú drôtovú sondu, aby ste zabezpečili správnu činnosť snímača.

Bezpečnosť predovšetkým

Malé úniky v odtokovej vani alebo malá mláka vedľa odtoku práčky by určite nemali ostať bez povšimnutia. Čo robiť, keď je vaňa už zabudovaná, a úniky sú príliš malé na to, aby ste ich mohli vidieť? Je lepšie byť v zabezpečení pred takýmito udalosťami pomocou Fibaro systému, než neskôr ľutovať. Senzor záplavy je dokonalým riešením na akomkoľvek mieste, kde by ste mohli mať podozrenie, že dôjde k netesnosti, a to aj vtedy, ak je prístup k miestu veľmi ťažký. Takéto miesto by mohlo byť v zabudovanej odtokovej vani, za zabudovanou práčkou alebo umývačkou riadu. Nainštalujte senzor Fibaro záplavy v ťažko dostupných oblastiach. Ak sa zobrazí čo i len najmenšia netesnosť, ihneď dostanetena vašom smartfóne  upozornenie a budete môcť volať odborníka.

fibaro flood sensor gen5

Ťažké ponoriť senzor

Snímač je navrhnutý tak, aby pracoval v najtvrdších podmienkach. Pracuje správne pri nízkych alebo vysokých teplotách, od –10 ° C do 95 ° C (pri použití správnej batérie). Môže zvládnuť akýkoľvek typ záplava, či už je to rýchla alebo pomalá záplava. Kryt je vodotesný, umožňuje priamy kontakt s kvapalinou a zabraňuje ponoreniu, čo by spôsobilo, stratu komunikácie. Tento typ snímača môže zaručiť vašu bezpečnosť.

Podlahové vykurovanie

Podlahové kúrenie je úžasný komfort pre ľudí a bohužiaľ nočná mora pre správne individuálne ovládanie. Je veľmi ťažké určiť optimálnu teplotu a vypnúť vykurovanie v správnom čase, aby ste sa vyhli nepríjemným teplotám. Vďaka integrovanému snímaču teploty vám Fibaro Flood Sensor pomôže spravovať vaše podlahové vykurovanie. Fibaro Home Center 2 zabezpečí, že teplota je ideálna pre pohodlie vašej rodiny, a takisto pomôže s efektívnosťou vykurovania.

Pomôže Vám detegovať požiar

Fibaro Flood Sensor sa nebojí extrémnych teplôt. Akékoľvek náhle zmeny teploty spôsobia poplach na riadiacej jednotke a užívateľ bude upozornení prostredníctvom mobilného zariadenia. Našťastie senzor Fibaro môže pomôcť odhaliť požiar v počiatočnom štádiu, najmä ak sa vyskytnú nejaké neznáme problémy so súčasnými požiarnymi detektormi. Flood Sensor Fibaro je dokonalou dodatočnou úrovňou podpory vášho požiarneho alarmu.

Perfektná kombinácia

Pokročilé združenia zariadení a rozšírené scény umožnia vašej riadiacej jednotke Home Center 2 samostatne vykonať príslušné kroky bezprostredne po zistení rizika záplavy alebo požiaru. Aj po najmenšej detekcii kvapaliny v blízkosti práčky pošle senzor zaplavenia signál do reléového spínača, ktorý vypne ventil solenoidovej vody a odpojí práčku, ktorá je pripojená k nástennej zástrčke Fibaro. V prípade detekcie požiaru relé odpojí ventil solenoidového plynu, riadiaca jednotka zabezpečí rozsvietenie svetiel označujúcich vašu únikovú cestu a ventilačný systém pracuje na maximálnej úrovni, aby sa zbavil dymu. Toto sú len niektoré z možností, ktoré môžete dosiahnuť ak spojíte moduly a zariadenia v systéme Fibaro.

Bezdrôtová aktualizácia

Fibaro Flood Sensor bol navrhnutý tak, aby automaticky aktualizoval firmvér bez toho, aby bola potrebná akcia od jednotlivého užívateľa. Automatické aktualizácie softvéru senzoru pomocou systému Fibaro vám prinášajú pohodlie a pokoj na duši.

Z–Wave testovanie dosahu siete

Pre vašu bezpečnosť a zabezpečenie správneho fungovania senzora záplavy je tento senzor vybavený vstavaným testerom dosahu siete Z-Wave. Komunikácia v bezdrôtovej mesh sieti Z-Wave vám umožní zostať v spojení s riadiacou jednotkou na väčšie vzdialenosti a taktiež využiť nepriamu konektivitu pomocou iných modulov typu Z-wave. Vstavaná LED vám umožní ľahko skontrolovať, či má senzor dobrý dosah a či môže komunikovať so systémom Fibaro alebo vyžaduje inú polohu.

fibaro flood sensor gen5

Technické Detaily

  • Technológia: Z-Wave Plus (868.42MHz)
  • Napájanie: CR123A Batéria
  • Externé napájanie: 12–24 VDC
  • Výstupné napätie na svorkách: 40V (AC alebo DC) max.
  • Výstupný prúd na svorkách: 25mA max.
  • Meranie teploty: –20 do +100°C
  • Rozmery (priemer x výška): 72 × 28mm
  • Operačná teplota: 0–40 ° C (-20 ° C do 70 ° C v prípade externého napájania)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.